سعی ما بر این است که از یک سو دانش مدیریت و از سوی دیگر دانش مهندسی را درون مجموعه نهادینه کنیم تا تبدیل به برندی فعال و پیشرو در ذهن مشتریان خود شویم

عملکرد مدیریت دراجرا باید بتواند درحداقل زمان حداکثر بازدهی راداشته باشد

وزیر راه و شهرسازی در آیین بهره برداری افتتاح چند پل و آغاز عملیات اجرایی قطعه اول محور خرم آباد_پلدختر گفت: ما توانستیم در زمان کوتاهی 11 پل بزرگ را که کوچکترین آن حدود 35 متر بوده و بزرگ ترین آن بیش از 120 متر است، احداث کنیم.

به گزارش روابط عمومی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای، محمد اسلامی در مراسم افتتاح پروژه های راهداری و حمل و نقل جاده ای استان لرستان ضمن تبریک به جامعه فرهنگی و پر تلاش خبرنگاران کشور از اقدام همه جانبه تمامی دستگاه ها که با تلاش شبانه روزی خود برای بازگشت لرستان به حالت اولیه نقش ایفا کردند، تقدیر و تشکر کرد و اظهار داشت: یکی از دستاوردهای سیل اخیر این بوده است که عملکرد مدیریت در اجرا بتواند در حداقل زمان حداکثر بازدهی را داشته باشد.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به این که در جریان سیل شاهد خسارت های زیادی به حوزه های مختلف استان به ویژه حوزه راه و شهرسازی بودیم، اظهار داشت:

خوشبختانه با اقدامات انجام شده، راه ارتباطی 700 روستا که قطع شده بود، هم اکنون برقرار شده است.

وی با بیان این که در 25 استان کشور شاهد وقوع سیل بودیم اما با بسیج نیروهای راهداری و راه و شهرسازی کار بازسازی و ترمیم راه های روستایی و اصلی آغاز شد، تصریح کرد:

جاده خرم آباد- پلدختر شریان مهم و اقتصادی در کشور محسوب می شود و زندگی بسیاری از روستاییان و ساکنان شهرهای در حریم آن به این جاده بستگی دارد.

محمد اسلامی با تاکید بر این که برای ترمیم و بازسازی این جاده کار انجام مطالعات فنی و مهندسی و زمین شناسی در دستور کار قرار دارد،افزود:

این جاده با رعایت استانداردها و با عرض 20 متر و طول 85 کیلومتر طراحی و تونلهایی هم در این محور پیش بینی شده است.

وزیر راه و شهرسازی اظهارداشت:

سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای تا ساخته شدن این جاده، ترمیم جاده قبل را انجام خواهد داد و این جاده امروز به عنوان یک جاده دسترسی محلی است تا مردم از آن استفاده نمایند .

محمد اسلامی درخصوص پل های قابل افتتاح گفت:

این پل ها، پل های نصب سریع بوده و استاندارد می باشند. بار مجاز آن تعریف شده است و ارتفاع پایه ها تا حداکثر مجاز افزایش داده شده است و مردم این استان که زندگی و معیشت آنان به این تردد وابسته است، می توانند از ان عبور و مرور نمایند.

حدود 2 ماه است که مردم از این پل استفاده می کنند و ما توانستیم در زمان کوتاهی ۱۱ پل بزرگ را که کوچکترین آن حدود 35 متر بوده و بزرگترین آن بیش از120 متر است، را احداث کنیم.

بر اساس این گزارش، عبد الهاشم حسن نیا معاون وزیر و رئیس سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای نیز با اشاره به فرایند انتقال و ساخت این پل ها اظهار داشت:

در 14 فروردین سال جاری، اولین راه به شهر پلدختر بازگشایی شد و در فاصله 17 تا 20 فروردین شهرستان پلدختر در شهر معمولان از بن بست خارج و نزدیک به 300 دستگاه ماشین آلات، 200 دستگاه پل و ابنیه، 7 دستگاه پل فلزی از جای جای کشور به لرستان منتقل شد و در اردیبهشت ماه راه های مواصلاتی استان بازگشایی شد. در تیر ماه نیز ۱۱ دستگاه پل بزرگ دیگر با دهانه 30 متری شروع به ساخت شد.

در این مرحله با ابلاغ اعتبارات و با مساعدت های استانداری، مقام عالی وزارت و ۱۰۸۰ میلیارد ریال اعتباراستانی و ۱۲۵۰ میلیارد ریال اعتبار سازمانی تخصیص یافته که پیش بینی می شود بتوانیم خدمات رسانی مطلوب را به مردم داشته باشیم.

وی تصریح کرد:

این ۱۱ دستگاه پل تا پایان شهریور و آخرین آنها پل بابا زید بود که امروز به بهره برداری میرسد و عملیات روکش آسفالت شهرستان های چگینی، خرم آباد و الیگودرز نیز به زودی آغاز خواهد شد.

استاندار لرستان نیز در این مراسم اظهار داشت :

حضور جهادی مردم و مسئولان از اولین لحظات وقوع سیل برای برطرف کردن احتیاجات مهم مردم با برقراری راه های ارتباطی آغاز شد و در فاصله زمانی کوتاهی ارتباط همه روستاهای استان لرستان برقرار و نصب و ساخت پل ها شروع شد.

خیرالله خادمی معاون وزیر راه و شهرسازی نیز دراین مراسم با اشاره به اقدامات صورت گرفته پس از وقوع سیل در استان لرستان برای بازسازی و ترمیم زیرساخت ها و جاده های استان اظهار داشت:

در این راستا از ظرفیت ادارات راهداری استان های مختلف به همراه ماشین آلات و پیمانکاران آنان استفاده کردیم.

وی در ادامه با اشاره به این که دغدغه اصلی مردم ساخت این جاده است تصریح کرد:

در جلسه شورای معاونان و هماهنگی احداث این جاده، وزیر دستور دادند که مطالعات این جاده انجام شود.

خادمی با تاکید بر این که این جاده مسیر ارتباط اصلی مرکز و غرب کشور را فراهم می کند اظهار داشت:

برآورد احداث این جاده بیش از ۷۵۰۰میلیارد ریال است که با دستور وزیر راه و شهرسازی مطالعات این جاده به زودی آغاز خواهد شد و پیش بینی می شود، در اولین فرصت قطعه اول آن با برگزاری مناقصه اجرا شود.

شرفی مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای هم در این مراسم به ارائه گزارش چهار ماهه استان با اولویت سیل پرداخت و اظهار داشت:

سیل فروردین ماه به 2500 کیلومتر از راه های لرستان شامل 870 راه روستایی، تخریب 208 دستگاه پل، تخریب دیوارهای حایل، رانش زمین در آزادراه و تخریب محورهای مواصلاتی استان از جمله محور خرم آباد به سمت بروجرد و خرمآباد به سمت کوهدشت شد.
روابط عمومي سازمان راهداري و حمل‌ونقل جاده‌اي
1398/05/18

دیدگاه خود را بنویسید